BIOCHAR Aktivní uhlí proti průjmu

Kód: 559/150 559/300 Zvolte variantu
Novinka
Značka: Krmiva Hulín
99 Kč / ks 129 Kč / ks od 99 Kč / ks
Skladem Po objednání do 3 dnů Zvolte variantu
Hmotnost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
23.7.2024 25.7.2024 Zvolte variantu
Možnosti doručení

Plně přírodní, organický doplněk stravy s vysokou účinností při tlumení chronických i akutních průjmů, řídké stolice, plynatosti, kvasných či hnilobných procesů ve střevech i lehkých otrav. Jde o bioaktivní dřevěné uhlí nejvyšší kvality, bez jakýchkoliv vedlejších přísad s vysokou čistotou - přes 90 % uhlíku a aktivní povrchovou plochou nad 360 m2 / g.

Detailní informace

Osobní přístup
Osobní přístup
Přes 20 let zkušeností.
Poradenství
Poradenství
Volejte tel. 734 217 371
Kamenná prodejna
Kamenná prodejna
Zálešná IV 2968, 760 01 Zlín

Detailní popis produktu

Rychlá a účinná pomoc při zažívacích potížích zvířat 

Obsahuje:  Carbon / uhlík - 90 %, Hrubý popel - 15 %, Vlhkost - 5 %, Přísady a pojidla - 0 %.

Charakteristika:  Biochar je název pro mleté, dřevěné, aktivní černé uhlí, nebo-li také Biouhel, dříve lidově nazývané živočišné uhlí, protože se vyrábělo z kostí zvířat. Zrnitost - frakce prášku je velmi jemná a to 0,1-1 mm. Toto černé biouhlí vzniká jako vedlejší produkt při provozu aktivní pyrolytické elektrárny - ekologický čistý zdroj energie. Tato vyspělá moderní technologie na evropské úrovni je jedinou v České republice. Pyrolýza je proces, při kterém je biomasa - dřevo, zahřívána za nepřístupu vzduchu při vysokých teplotách ( 300-600 °C ). Vzniklé surové dřevěné uhlí se ve složitém procesu filtrace čistí na unikátní surovinu do podoby bio aktivního uhlí ve vysoké čistotě, a to až s 90% obsahem čistého uhlíku o aktivní ploše cca 360-400 m2 na 1 g uhlí ! Obsah původních živin u Biouhlu je - až na snížení obsahu dusíku, téměř stejný jako byl u vstupního materiálu. Největší část Biocharu však tvoří čistý uhlík, nebo-li Carbon, který je ve velmi stabilní formě a nepodléhá už dalšímu rozkladu. Využití aktivního uhlí je poměrně široké a to jak v zemědělství, průmyslu, farmacii, tak ve výživě zvířat i lidí.

 

 Využití Černého aktivního uhlí - Biouhlu / Biocharu pro zvířata - psy: 

Bio aktivní uhlí Biochar má Adsorpční schopnosti, nikoli Absorpční. A v tom tkví jeho unikátní využití ve všech směrech jeho použití. A jaký je v tom rozdíl? 

ABSORPCE:  Se dá nazvat jako pohlcení, nebo-li vstřebání jedné látky druhou. Při absorpci však vstřebaná látka s absorbentem nemá pevné vazby a při cestě trávicím traktem může dojít k opětovnému uvolnění pohlcené látky zpět do okolí, což v případě toxinů je nežádoucí.

ADSORPCE:  Je přichycení cizorodé látky k povrchu adsorbentu. Toto navázání je velmi pevné a nedojde k pozdějšímu uvolnění např. toxinů zpět do střev. V praxi to znamená, že Biouhel při cestě zažívacím ústrojím vychytává - naadsorbuje přebytečnou vodu i s toxiny na svůj povrch a bezpečně vše odvede z těla ven. Bio aktivní dřevěné uhlí ma vynikající schopnost takto na sebe navázat střevní plyny, těžké kovy, jedy, chemické látky, ale Pozor (!) také antibiotika a jiná prospěšná léčiva, včetně probiotik! 

Upozornění ! Pokud pes užívá léky nebo probiotika, je třeba mít na mysli, že Biouhel nerozlišuje špatné a dobré látky v těle, ale váže na sebe úplně vše co se ve střevech vyskytuje, tzn. i léčivo a přidaná probiotika. Proto je v těchto případech nutná konzultace s veterinářem, zda-li je možné při užívání léčiv a probiotik brát i aktivní uhlí. Případně s jakým časovým odstupem po aplikaci léčiva / probiotik zvířeti, aby nedocházelo k jejich vyplavování z těla ven. Aktivní uhlí Biochar však nenarušuje přirozenou mikro flóru a mikro faunu zažívacího ústrojí, která je pevně uchycena na stěnách střev. Naopak odvodem např. toxinů, přebytečné vody a volných cizorodých bakterií upravuje prostředí střev na optimální.

Bioaktivní černé, dřevěné uhlí Biochar by měl mít po ruce v domácnosti každý chovatel psa, jako rychlou a účinnou pomoc nejen při akutních průjmech, ale také nečekaných situací, jako je např. pozření jedovaté chemikálie psem, kterou ochutná při procházce. Pak záleží na každé minutě, a kde pak sehnat účinný adsorbér např. o víkendu brzo ráno? Použitelnost Biouhlu je neomezená, nepodléhá rozkladu, ani jej nenapadne hmyz, takže může ležet v domácnosti roky a být tak ihned po ruce. Pro tyto preventivní účely doporučuji zakoupit naše nejmenší 150 g balení. 

Shrnutí:

  1. Aktivní uhlí není léčivo, ale doplněk stravy. Díky svému velkému povrchu dokáže na sebe Biochar velmi rychle navázat přebytečnou vodu ve střevech, včetně případných škodlivých látek a toxinů, čímž zlepšuje okamžitý stav zažívání i zdraví zvířete.
  2. Jeho účinnost je velmi rychlá a prokazatelně za 2 hodiny dokáže snížit toxicitu cizorodých látek ve střevech o 80 %. Co jednou naváže už zpět nepustí.
  3. Akutní průjmové stavy zlepší z pravidla do 12 - 24 hodin. Záleží na jejich příčině.
  4. U chronického průjmu se jeho vodnatost sníží do 2-3 dnů. Opět ale záleží na příčině problému a rozhodně je nutné chronické stavy řešit s veterinářem.  
  5. Snižuje plynatost při akutních stavech, např. požití nevhodné stravy.
  6. Nepřímo podporuje imunitní systém zvířat odstraňováním toxinů ze zažívacího traktu.
  7. Přimícháním Biouhlu do podestýlky se významně snižuje její zápach a vlhkost. Prodlouží její výměnu. 
  8. Nepodléhá zkáze přirozeným rozkladem, je velmi stabilní a tím i snadno skladovatelný po dlouhou dobu.
  9. Je finančně velmi výhodný, oproti jiným typům adsorberů.
  • Použití a dávkování:   

Biochar se aplikuje nejlépe do krmiva o kterém chovatel ví, že jej pes zaručeně sežere. Ideální je kvalitní masová konzerva, kde se aktivní uhlí dobře zakryje chutí masa a tuku. U žravých psů je možno aplikovat černé uhlí i na granule, které se předtím mírně promíchají s lososovým tukem nebo jiným olejem tak, aby se uhlí na granule nalepilo.

Pro snadné a rychlé použití v terénu nabízíme Aktivní uhlí i v podobě velkého pamlsku a to koule 35 mm - Carbon Ball.

Po aplikaci aktivního uhlí v případě průjmu, omezte na cca půl hodiny psovi přístup k vodě nebo ho nechte jen lehce zapít krmivo. Přílišné množství ihned podané vody sníží adsorpční účinek Biouhlu. Černé uhlí je značně prašné, je třeba opatrné manipulace s ním a nesypat jej z větší výšky, ale těsně nad povrchem krmiva. Proto také musí být krmivo navlhčené. Případné znečištění uhelným prachem se dá snadno úmýt. 

Dávkování:   1 gram uhlí / 15 kg hmotnosti psa / 2-3x denně.  U mini plemen do 5 kg:  0,5 g / 2-3x denně.  U velkých psů nad 50 kg / max. 5-8 g / 2-3x denně - dávky upravit dle velikosti psa. Vrchovatá čajová lžička je cca 1 gram Biouhlí. Odměřené množství aktivního uhlí nasypejte do krmiva a dobře promíchejte. Aktivní uhlí neovlivňuje chuť krmiva, pouze barvu, proto je psy dobře přijímáno. 

Podávejte 2x denně do krmiva. Při silných akutních stavech 3x denně - v takových případech rozdělte také celodenní krmnou dávku na 3 díly, ať narušený zažívací trakt psa nezatěžujete ještě více přílišným jednorázovým objemem krmiva. 

Při průjmu nepodávejte ihned po aplikaci Biouhlí v krmivu psovi vodu nebo mu dejte jen malé množství na zapití. Velká dávka vody sníží adsorpční schopnost uhlí ve střevech a tím i účinnost při průjmových stavech.

Při podezření na otravu ( pozření toxické látky ) naopak zkuste dostat do psa po požití aktivního uhlí více vody ( přiměřeně ), aby se látka v žaludku naředila a navázala na biouhlí. 

Pokud výše uvedená množství nepomáhají, zvyšte dávkování až na dvojnásobek:

2 g uhlí 15 kg hmotnosti psa / 2-3x denně. U velkých plemen nad 50 kg max. 8 g 2-3x denně. 

Zvýšené dávky aktivního uhlí nepodávejte dlouhodobě, jen po tu dobu než se potlačí daný problém. Pak snižte dávkování na základní míru. U trvalých problémů lze podávat dlouhodobě v polovičním dávkování nebo tolik, kolik prokazatelně pomáhá. 

U průjmových stavů psa je třeba dodržovat i určitou dietu. Nekrmit psa vysoce tučným suchým krmivem nebo tučným masem. Nahradit cca 30% krmiva zeleninovou směsí s rýží . Rozdělit denní dávku alespoň na 3 díly a krmit 3x denně. Máte-li možnost, tak rozdělte krmnou dávku i na 4 porce denně, zatíží se tak podstatně méně trávicí soustava a rozloží se stejnoměrněji i dávky uhlí - rozdělte celkovou dávku na 4 díly. Podávejte mezi dávkami uhlí také probiotika, ne však společně s uhlím, adsorpovalo by je na sebe a odvedlo bez užitku z těla ven.

Pozor také na to, zda nemá pes častý nebo trvalý průjem i díky získané potravní alergii, která se může projevit i v pozdějším věku. Nejčastěji jde o reakci na drůbeží protein - maso a nebo lepek - obilná bílkovina. Případně i na přemíru konzervantů a posilovačů chuti v některých méně kvalitních krmivech či konzervách. 

 Skladování a spotřeba:   Bio aktivní uhlí - Biochar je nenáročná surovina na skladování. Nepodléhá rozkladu, ani jej nenapadá hmyz. Nehnije ani neplesniví. Pokud zvlhne snadno se na slunci vysuší. Uchovávejte ho ve stínu, dobře zabalené v PVC nebo papírovém sáčku, v čistotě - aby jej nepotřísnili výkaly např. myši nebo potkanů. Doporučená doba spotřeby je 3 roky od výroby. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Psí lékárnička
Vyŕobeno: Česká republika
Doplněk stravy: Ano

Výroba Biocharu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: