CARBON BALL - pro zastavení průjmu a při otravě psů

Kód: 562/500 562/100 Zvolte variantu
Novinka
Značka: Krmiva Hulín
199 Kč / ks 299 Kč / ks od 199 Kč / ks
Skladem Po objednání do 3 dnů Zvolte variantu
Hmotnost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
23.7.2024 25.7.2024 Zvolte variantu
Možnosti doručení

Balení uhlíkových koulí  s vysokou účinností při tlumení chronických i akutních průjmů, řídké stolice, plynatosti, kvasných či hnilobných procesů ve střevech i lehkých otrav. Jde o bioaktivní dřevěné uhlí nejvyšší kvality, bez jakýchkoliv vedlejších přísad s vysokou čistotou - přes 90 % uhlíku a aktivní povrchovou plochou nad 360 m2 / g.

Detailní informace

Osobní přístup
Osobní přístup
Přes 20 let zkušeností.
Poradenství
Poradenství
Volejte tel. 734 217 371
Kamenná prodejna
Kamenná prodejna
Zálešná IV 2968, 760 01 Zlín

Detailní popis produktu

Obsahuje:  Protein - 28 %, Tuk - 12 %, Vláknina - 2,8 %, Popel - 9 %, Vlhkost - 15 %, Aktivní uhlí - 7 %.

Obsah účinných látek v jedné kouli / 30 g:   Aktivní černé uhlí - 2 g 

Charakteristika:  Carbon Ball je účelovým doplňkem výživy pro psy s obsahem aktivního černého uhlí, které má vysokou účinnost při tlumení chronických i akutních průjmů, plynatosti, kvasných procesů ve střevech i u lehkých otrav. Účinná látka v Carbon kouli je Biochar, což je název pro mleté, dřevěné, aktivní černé uhlí, nebo-li také Biouhel, dříve lidově nazývané živočišné uhlí, protože se vyrábělo z kostí zvířat. Zrnitost - frakce použitého uhlí do směsi je velmi jemná a to 0,1-1 mm. Jedna koule o průměru 35 mm a hmotnosti 30 g obsahuje min. 2 g aktivního uhlí. To je dostačující dávka, která umožní ihned potačit a posléze zastavit vodnatou stolici nebo velmi rychle eliminovat toxiny v žaludku a střevech. Podrobné info o Biouhlí se dočtete zde.       Použití a dávkování:   

Carbon Ball je vyvinut za účelem rychlé a snadné aplikace aktivního uhlí psovi především při nenadálých střevních potížích hlavně mimo domov, jako jsou delší procházky a výlety, dovolená, cestování, závody, výstavy, návštěvy, hlídaní, aj. Uhlíková koule má pro psa vysokou chutnost a sežere ji dle našich zkušeností i při střevních potížích. U menších plemen doporučuji kouli rozmáčknout a podávat po kouskách.   

Dávkování Carbon Ball - základ:  1 koule / 15 kg hmotnosti psa / 2-3x denně.  U mini plemen vážících cca do 6 kg:  Polovinu koule / 2-3x denně. U velkých psů nad 50 kg / 3-5 koulí naráz / 2-3x denně - dle velikosti psa.

Pokud uvedená množství nepomáhají:  Zvyšte dávkování až na cca dvojnásobek: 2 ks koulí 20 kg hmotnosti psa / 2-3x denně. U velkých plemen nad 50 kg:  5-6 koulí 2-3x denně - dle velikosti psa, koule mohou být i součástí krmné dávky. 

Uhlíkové koule dejte psovi ihned, jakmile zjistíte zdravotní problémy - průjem nebo řídší stolici, zvracení nebo podezření na otravu - např. při požití nebezpečné látky. Možno také podávat preventivně při předpokládaném stresu - návštěva veterináře, závody, soutěže, výstavy, aj. 

Vysoké dávky aktivního uhlí nepodávejte dlouhodobě, jen po tu dobu než se potlačí daný problém. Pak snižte dávkování na základní míru. U chronických problémů lze podávat dlouhodobě v polovičním základním dávkování nebo jen tolik, kolik prokazatelně pomáhá - musí se odzkoušet, začít na 1/3 a pak případně dávku zvýšit. 

Při průjmu nepodávejte ihned po aplikaci Carbon koule psovi vodu. Více vody sníží adsorpční schopnost uhlí ve střevech.

Při podezření na otravu - pozření toxické látky, naopak zkuste dostat do psa, po požití aktivního uhlí, více vody ( přiměřeně ), aby se látka v žaludku naředila a navázala na biouhlí. Vyhledejte co nejdříve pomoc veterináře. 

Po dobu trvání průjmů - i při aplikaci černého uhlí, je třeba dodržovat i určitou dietu. Nekrmit psa vysokotučným krmivem nebo tučným masem. Nahradit cca 20% krmiva zeleninovou směsí s rýží - bez tuku. Rozdělit denní dávku alespoň na 3 díly a krmit 3x denně. Pozor také na to, zda nemá pes častý nebo trvalý průjem i díky získané potravní alergii, která se může projevit i v pozdějším věku. Nejčastěji jde o drůbeží protein /maso a lepek / obilná bílkovina. Případně i na přemíru konzervantů a posilovačů chuti v některých méně kvalitních, levných krmivech či konzervách. 

Je nutno vědět! Pokud pes užívá léky nebo probiotika, je třeba mít na mysli, že Biouhel nerozlišuje špatné a dobré látky v těle, ale váže na sebe úplně vše co se ve střevech vyskytuje, tzn. i veškeré léčivo, probiotika, či přidané vitamíny a minerály. Proto je v těchto případech nutná konzultace s veterinářem, aby určil, s jakým časovým odstupem po aplikaci léčiv je možné podat psovi Carbon Ball, aby nedocházelo k jejich vazbě na Biouhlí a tím i k jejich vyplavování z těla ven. Aktivní uhlí Biochar však nenarušuje přirozenou mikroflóru a mikrofaunu zažívacího ústrojí, která je pevně uchycena na stěnách střev. Naopak odvodem např. toxinů, přebytečné vody a volných cizorodých bakterií upravuje prostředí střev na optimální.

Skladování a spotřeba: 

Skladujte Carbon Ball v dobře uzavřeném obalu, pro delší dobu ideálně přesypat do papírové tašky. Hlavně musí být v suchu a šeru, bez rázového střídání teplot, např. lednice a vysoké letní teploty - může se kondenzovat voda na stěnách sáčku - především u PVC obalu a výrobek posléze zplesnivět. Nevystavujte ho v sáčku ani vysokým teplotám např. v autě nebo na přímém slunci. Při vysokých teplotách nad cca 25 °C může výrobek měknout. Psovi toto ale nevadí a může kouli zkonzumovat. Pokud je ale výrobek ve vysoké teplotě dlouhodobě, pak se značně urychluje jeho degradace a možnost zkažení.

Spotřebujte: V letním horkém období nejlépe do cca 60 dnů od zakoupení. Po delší dobu uchovávejte koule nejlépe v lednici, pak vydrží minimálně 3 měsíce. Týdenní skladování, např. na závodech, i v horkem létě výrobku nevadí pokud je v papírovém obalu a ne v PVC. Nevystavujte jej ale přímému slunečnímu záření, může se produkt zapařit, a to při delším působení - hodina a víc. Především pokud je uzavřen v PVC obalech může dojít k úplnému znehodnocení produktu - pes jej nebude chtít přijmout. Dbejte na to, aby výrobek byl vždy ve stínu. V takových případech, kdy se čekají vysoké teploty ( nad 25 °C ) jsou ideální papírové obaly, které "dýchají" a nezvyšují enormě vnitřní teplotu výrobku.

V zimním období při skladování v nevytápěné místnosti do cca 12 °C, spotřebujte ideálně do 3 - 4 měsíců od nákupu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Psí lékárnička
Vyŕobeno: Česká republika
Doplněk stravy: Ano

Výroba Biocharu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: